Ahoj, v červnu letíme na Sardinii a máme zaplacené půjčení auta u Hertz. Podle zkušeností z minulých let je nám jasné, že nám zase budou nabízet plné pojištění (nil excess), abychom neměli vysokou spoluúčast, pokud se něco stane. Problém je v tom, že toto doplňkové pojištění bývá neúměrně vysoké (třeba 50 dolarů na den) a chtěla jsem se zeptat, zda nemáte někdo zkušenost s plným pojištěním vozidla u nějaké jiné pojišťovny, kdy si takovou pojistku předem sjednáte sami. (Snad jsem to napsala srozumitelně:-)) Dík za odpověď. .

Plné pojištění půjčeného auta

Založil(a) ve fóru Půjčení auta

lenka.matejickova napsal(a):

ahoj zkušenější cestovatelé, prosím mám dotaz ohledně výše depozitu za zapůjčení auta. V srpnu letíme na Sardinii přes Ryanair a přímo přes Ryan jsme si zabookovali i auto. Nabídka je od FireFly a ve všeobecných podmínkách /i poté na potvrzení/ je uvedeno, že je depozit ve výši 600 euro. Ale jakmile jsme "přikoupili" plné pojištění od Axy, které bylo možno přikliknout do nabídky, tak na potvrzení z Axy už vyskakuje depozit ve výši 1600 euro, což mě upřímě děsí. Máte s tímto někdo zkušenost? Kolik si tedy nakonec zablokují? děkuji předem pokud někdo ví... Lenka

Tenhle dotaz se uz tady objevil , sice jsem si osobne v Italii nikdy auto nepujcoval , ale uz se tady nekdo zminoval ze depozit bude 600 , ale kdyz by k necemu doslo , tak je ta spoluucast 1600 euro , nevim nakolik by to vyslo pak na miste sjednat nulovou spoluucast ,ale v Recku a ve Spanelsku nas vzdycky tydenenni priplatek vysel na 50 euro a depozit pak nebyl zadny ,

Loni jsme na Corfu platili jen 28 v cervnu letos tam jedeme za 3 dny platime o neco vice , ale mohu zaplatit i cash a jeste dostanu 5 % slevu ,ale kdovi jak je to u Italu ,navic v nejhorsi moznou dobu kterou si muze clovek v Italii vybrat tedy v srpnu, kdy jsou dvojnasobne ceny za vsechno ..

Sardinie je super ovsem byli jsme tam v cervnu , dalo by se tam jet v cervenci za slusnych podminek a pak spis az v zari Srpen v Italii navic jejich chranena destinace pro sebe to neni nejlepsi napad

Co se tyka rezervace aut pres Ryanair taky me to zaujalo , ale nikdy jsem nenasel lepsi cenu , nez mi nabizela zvolena mistni pujcovna , nebo pres napriklad Economy cars rental .. i kdyz od nich jsem uz ustoupil trosku , protoze nevim dopredu , od koho mi auto sjenadji dokud neprijde voucher i kdyz to az takovy problem neni protoze pokud jsem nespokojeny , muzu do 48 hodin pred pujcenim auto zrusit a oni mi tu malou zalohu vrati na ucet

Nevim jak to ma Ryanair se zrusenim , ale mozna bych se podival po mistnich pujcovanach i kdyz v tom srpnu asi zadna slusna nabidka nebude

0 Citovat

díky moc za reakci.. no já vím, že ten srpen je prostě "průšvih", ale letenky jsme kupovali už v lednu za dobrou cenu, byli levnější než v červenci... vilku tam máme pronajatou od Čechů, ti mají celoročně cenu stejnou... a cena za auto je na týden 6.500 Kč, což mi taky nepřijde žádná hrůza... plus teda to pojištění od Axy... auto můžeme kdkyoiv zrušit bez poplatku, ale mě ani tak nejde o cenu za půjčení, primárně mi jde o ten depozit. To, že tam pak na místě bude vše dražší, je mi jasné.

0 Citovat

Loni jsme si půjčovali auto v Olbii na letišti taky od společnosti Firefly rezervované přes rentalcars (pouze se standardním pojištěním) , po tel. hovoru nás na letišti vyzvedli a odvezli cca 5 min od letiště. Taky jsem tajně doufal, že těch 1600 eur nebudou chtít, ale bohužel si je na účtu zablokovali až do doby návratu. Po vrácení auta druhý nebo třetí den peníze připsány zpět. Auto jsem samozřejmě vracel vyluxované a umyté.

0 Citovat

Tomáš napsal(a):

Auto jsem samozřejmě vracel vyluxované a umyté.

Samozřejmě? U normálních půjčoven tohle nutné není.

0 Citovat

Petr76"][citace="Tomáš napsal(a):

Auto jsem samozřejmě vracel vyluxované a umyté.

Samozřejmě? U normálních půjčoven tohle nutné není.[/citace]

Když si auto půjčuji, tak mě většinou upozorní, že ho chtějí ve stejném stavu, v jakém ho přebírám....tzn. plnou nádrž, neponičené a čisté

0 Citovat

To je ale hodně svérázný výklad... Jinými slovy děláš něco, co po tobě nikdo nechce ani neočekává.

0 Citovat

A ktere jsou ty "normalni" pujcovny? Mate prosim osobni zkusenost? Diky

0 Citovat

Ahoj všem,

rád bych znovu otevřel téma pojištění auta z autopůjčovny v případě, kdy si nechci platit plné krytí škod (full damage waiver?), které může být často dražší než samotné půjčení auta , ale zaplatím si pouze pojištění se spoluúčastí (collition damage waiver?) a chci si sjednat pojištění u třetí strany abych v případě, kdy mi půjčovna zpětně ztrhne z karty peníze (ať už oprávněně či neoprávněně) za nevědomý škrábanec či jiné vědomé poškození (autonehoda, uražené zdrcátko při parkování aj.).

Máte někdo zkušenost s některou z nabízených pojistek, které jsou na trhu, kdy jste žádali pojišťovnu o plnění a vše proběhlo bez problému?

mé postřehy:

1. worldwideinsure.com - nalezl jsem negativní recenzi, kdy pojišťovna neplnila, pže požadují fakturu o opravě, kterou vám autopůjčovna nevydá, sama vám nafakturuje výši škody (třeba i bez opravy) - viz https://www.theguardian.com/mone...ance-claim

2. http://www.insurance4carhire.com - nově se již nevztahuje na obyvatele ČR, tzn. nepoužitelné

3. https://www.questor-insurance.co...rance.aspx -také se nevztahuje na obyvatele ČR

4. www.icarhireinsurance.com - např. 7-8dní připojištění pro Evropu stojí €35.60, pojistka je zprostředkovaná od Alianz a ve všeobecných podmínkách (https://www.icarhireinsurance.co...-documents) jsem nenašel žádnou záludnost, má někdo osobní zkušenost, kdy řešil plnění pojistky?

5. cestovní pojištění od Direct vč. pojištění škody na půjčeném voze do 1000 EUR - https://www.direct.cz/pro-lidi/c...pojisteni/ , 8dní pojištění stojí 680Kč (z toho 238 je samotné cestovní pojištění, zbytek pojištění auta) , ale zde jsem narazil na jeden problém - pojišťovna hradí jen na základě předložené policejní zprávy o nehodě/nahlášené škodě, na můj dotaz mi pojišťovna potvrdila, že i v případě neznámého pachatele je potřeba volat policii a sepsat hlášení (což není problém, pokud škodu objevíte), v případě, že si však sám např. odřu lak nebo až autopůjčovna zjistí nějaké poškození, mi pojišťovna nehradí nic!

Uvítám jakékoliv tipy, zlušenosti a postřehy, díky. Zatím se mi nejlépe jeví využít pojištění od icarhireinsurance.com

0 Citovat

Také by mě zajímala otázka od uživatele vtipi. V září letíme na 14 dní na Island a půjčujeme si Dacia Duster 4x4, budeme asi 4 dny ve vnitrozemí, ale nechce se nám si platit pojištění za několik tisíc na 2 týdny. :)) Díky

0 Citovat

Ja vždy kupujem icarhireinsurance.com ale ešte som nikdy nemal to "šťastie" využiť plnenie. Poistné podmienky aj zmluva ale vyzerajú fajn, ceny sú vpohode (aj keď sa mi zdá že posledne zdraželi), je to britská firma a poisťovňa je reálne Allianz. Takže nejaké problémy pri plnení by som asi nepredpokladal, na nete majú tisícky pozitívnych recenzií.

0 Citovat

Doporučuji hledat třeba půjčovny přes billiger-mietwagen.de a zaškrtnout si ohne Selbstbeteiligung / Erstattung d. Selbstbeteiligung. Ve většině destinací to najde pronájem od normální půjčovny přes nějakého zprostředkovatele, který k tomu přidá své pojištění.

Občas se pak vyplatí komunikovat přímo s půjčovnou, poslat jim konkurenční nabídku a "vyboxovat" z nich dobrou cenu. To se mi podařilo na Zélandu kde půjčovna na web psala, že "beatne" konkurenční nabídku, tak jsem jim poslal jejich vlastní nabídku přes zprostředkovatele a oni to beatli. Získal jsem tak plné pojištění přímo od půjčovny a ještě o kousek lepší cenu ;-)

0 Citovat

Ahoj, já mám zkušenost se stránkou povinneruceni.com.

Lenko a můžu se zeptat jak to nakonec dopadlo  a kolik nakonec chtěli za to pojištění?
0 Citovat

A jak si pojišťuješ na té stránce auto z půjčovny v zahraničí mistře?

0 Citovat

v zahranici rental poistuju predsa len slabi jedinci

0 Citovat

Já jsem byl spokojen s https://www.povinne-ruceni.com/p...ne-ruceni/


0 Citovat

Já byl zase spokojený s teplou sekanou v řeznictví v Rudné... Vlákno je o plném pojištění půjčeného auta, tedy na sekanou i povinné ručení jaksi čůrá Brok.

0 Citovat

S vaší velmi průhlednou reklamou jste zde úplně mimo mísu...

0 Citovat

Za mě doporučuju Ofran - jednoznačně top, co jsme měli po světě, žádný skrytý pojištění, dali nám řidiče navíc zdarma, pojištění skel a pneumatik taky zdarma. Na letišti v LAX nám přímo vyzvedli a dovezli do autopůjčovny, odkud jsme drandili po západě USA. Auto v naprosto super stavu, skoro jako nové. Jednička s hvězdičkou, smlouvu už máte v ruce, na pobočce od partnera u nás to bylo ALAMO nám chtěli dát za poplatek i GPS, ale to jsme odmítli, takže jsme měli finální cenu přímo tu, co jsme viděli na rezervaci.

0 Citovat

Kamcatka napsal(a):

Za mě doporučuju Ofran - jednoznačně top, co jsme měli po světě, žádný skrytý pojištění, dali nám řidiče navíc zdarma, pojištění skel a pneumatik taky zdarma. Na letišti v LAX nám přímo vyzvedli a dovezli do autopůjčovny, odkud jsme drandili po západě USA. Auto v naprosto super stavu, skoro jako nové. Jednička s hvězdičkou, smlouvu už máte v ruce, na pobočce od partnera u nás to bylo ALAMO nám chtěli dát za poplatek i GPS, ale to jsme odmítli, takže jsme měli finální cenu přímo tu, co jsme viděli na rezervaci.


Vodic navyse je v Kalifornii zdarma zo zakona, do poctu tusim 4. V Alame ako zahranicni bez poistenia ani vziat nejde. Z letiska ma Alamo rovnako ako ostatne pozicovne shuttle zdarma. Auto od Alama malo raz najazdenych 120 mil, druhykrat asi 3000 (co je stale v podstate nove). Nejak nevidim ziaden prinos nejakeho Ofran sprostredkovatela oproti tomu vziat to rovno cez Alamo  :)

0 Citovat

Kubinho: Stačí si vyhledat předchozí příspěvky uživatele Kamcatka a pochopíš. 

0 Citovat

No co, myslí to s námi asi dobře pan ambasador...

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Kubinho: Stačí si vyhledat předchozí příspěvky uživatele Kamcatka a pochopíš. 


to mi nenapadlo, historia celkom napoveda :)

0 Citovat

Máte někdo zkušenost s Directem ? Uvažuji o cestovním pojištění pro sebe právě kvůli pojištění auta z půjčovny. Na icarhireinsurance jsem se díval, ale radši bych jednal s českou pojišťovnou kdyby došlo k PU, pokud jde o pojist. podmínky a cenu, vychází to podobně...

0 Citovat

Hledám auta na týden v Kanadě. Zaujalo mě, že půjčení ve městě je za půlku proti půjčovně na letišti. Billiger nabízí auto včetně své pojistky za 4700 Kč. Na Kayaku jsem našel auto od Gertze nebo Enterprise za 2600 Kč a jejich pojistka stojí 9 US dolarů za kalendářní den (1600 kč). Priceline má podobné ceny, ale chce dokonce 11 US dolarů. Co byste doporučili? Nějakou globální pojišťovnu? Nebo risknout pojistku přímo při půjčení auta? 

0 Citovat

Přímo při půjčení auta tě většinou na té pojistce natáhnou. Přes Billiger bych se snažil u těch levných variant dostat až ke konkrétní půjčovně a pak bych je kontaktoval mailem s individuální poptávkou. Oni rádi prodají službu na přímo aniž by platili výpalné zprostředkovatelům, full pojištění si poptáš...

0